جستجو
Filters
Close
چگونه از کفش‌های چرمی نگهداری کنیم؟ مهم‌ترین نکات مراقبت از کفش چرم
چگونه از کفش‌های چرمی نگهداری کنیم؟ مهم‌ترین نکات مراقبت از کفش چرم
کفش‌های چرم طبیعی دوام قابل توجهی دارند و به مدت طولانی قابل استفاده‌ می‌باشند؛ اما این کفش‌های چرمی دست دوز بسیار به آب و مواد شیمیایی حساس‌اند و می‌توانند به آسانی آسیب ببینند. با این حال روش‌های متعددی برای مراقبت از کفش‌ چرم وجود دارد و در صورتی که از آن به خوبی مراقبت شود، عمر طولانی خواهد داشت.
ویژگی های کفش چرم استاندارد چیست؟ با مزایای کفش چرم آشنا شوید.
ویژگی های کفش چرم استاندارد چیست؟ با مزایای کفش چرم آشنا شوید.
البته برخی از افراد به این بهانه که کفش‌های چرمی قیمتی بالاتر از کفش‌های دیگر دارند، از خرید کفش چرمی خودداری می‌کنند. درست است که شاید کفش چرمی قیمتی بالاتر داشته باشد اما مزایای بسیار زیادی برای شما دارد. به این نکته هم باید توجه کرد که اگر در صورت خرید کفش‌های غیر استاندارد، آسیبی به سلامتی فرد برسد، دیگر نمی‌توان با هیچ هزینه‌ای این آسیب را جبران کرد.
راهنمای انتخاب کاپشن چرم
راهنمای انتخاب کاپشن چرم

ممکن است در نگاه اول خرید اینترنتی کاپشن و کت چرم سخت به نظر بیاید و شما رو منصرف کند ولی اگر چند نکته مهم رو در نظر بگیرید به راحتی می توانید پوشاک چرمی خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

استایل خود را مشخص کرده، و رنگ پوست و اندازه بدن خود را در نظر بگیرید تا بتوانید کاپشن مناسب خود را تهیه نمایید.

شما می توانید با توجه به اندازه دور سینه خود سایز مناسب برای کاپشن خود را انتخاب کنید.

...
سایزدور سینه
S96/52-99/06
M101/6-104/14
L106/68-109/22
XL111/76-119/38
چگونه یک کاپشن چرمی را انتخاب کنیم؟
چگونه یک کاپشن چرمی را انتخاب کنیم؟

 کمد لباس هزینه است :

اکثر افراد کمد لباسشان پر است از لباسهایی که قبلاً خریده اند و گاهاً مشاهده می شود که بیشتر مواقع لباسهایی را خریده ایم که دوستشان نداریم و این برای ما هزینه است. در صورت که جایگزین کردن آن مدل های جدید یک ضرورت است. یک کت چرمی مردانه، کاپشن چرمی مردانه یا پالتو چرمی مردانه منحصر بفرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. خرید یک کت از جنس چرم طبیعی می تواند برای یک عمر کار کند و حتی مانند یک میراث خانوادگی با گذشت زمان چرم آن نرم تر، لطیف تر و ماندگارتر می شود؛ اما دانستن اینکه چ...

بهترین نوع چرم برای یک کت چرمی، کاپشن چرمی، پالتو چرمی (پوشاک چرمی) چیست ؟
بهترین نوع چرم برای یک کت چرمی، کاپشن چرمی، پالتو چرمی (پوشاک چرمی) چیست ؟

وقتی که به یک کت چرمی یا پالتو چرمی فکر می کنید شاید به نظرتان بیاید که به دلیل ابعاد بزرگ پوشاک چرمی الخصوص پالتو چرمی زنانه یا کت چرمی مردانه، مناسب نرین چرم، چرم گاو باشد اما در واقع اینطور نیست. چرم گاو نسبت به چرم گوسفند و چرم بز از استحکام بسیار بالاتری برخوردار است اما چرم گاو به دلیل ضخامت زیاد آن وزنش نیز زیاد است در نتیجه در تولید پوشاک چرم از چرم گاوی استفاده نمی شود.

چرم بزی نسبت به چرم گاوی سبک تر و نرم تر است و برخی از تولیدکنندگان یا برندهای چرمی ضعیف از چرم بزی در تولید البسه چر...

تاریخچه چرم در ایران
تاریخچه چرم در ایران

ایرانیان با پیشینه سه هزار ساله، اولین و قدیمی ترین تولید کنندگان چرم در جهان هستند. آثار باستانی به جا مانده از دوران قبل از میلاد نشان دهنده این است که ایرانیان از حدود 1500 سال قبل از میلاد از پوست برای تهیه لباس، کفش و جنگ افزار استفاده می‌کردند ولی از 550 سال قبل از میلاد بود که از چرم برای لباس و زره نیز استفاده کردند.  

وجود واژه‌هایی مانند ادیم، کیمخت، ساغری، تیماج، سختیان در زبان پارسی قبل از اسلام و همچنین وجود واژه های مرتبط با وسایل و ابزار های چرمی مانند سختک، کمربند، انگشتیان، مشک و...